O tematyce

Tematyka bloga skupia się na różnych działach technologii oraz programowania. W dużej mierze postaram się poświęcić uwagę tworzeniu kursów oraz porad na tematy, które nie są często poruszane w sieci lub ciężko je znaleźć. Będą to więc zazwyczaj kursy dla osób bardzo początkujących jak i nieco bardziej wprowadzonych w tematykę programowania. Przypuszczam, że szczególnie przydatne dla osób, które rozpoczynają lub rozpoczęły kształcenie w tym kierunku. Niektóre problemy są ciężkie do obejścia zwłaszcza na początku, a fora internetowe często traktują pewne tematy w bardzo oczywisty sposób, przez co ciężko znaleźć jakąś konkretną poradę.

Kursy programistyczne

Najlepiej czuję się w platformie .NET Framework przy użyciu języka C# w wybranych działach:

  • aplikacje ASP.NET,
  • aplikacje pod system Windows,
  • aplikacje Windows Phone.

Będę starał się poruszać kwestie zarówno dla początkujących jak i bardziej zaawansowanych programistów. Kursy aplikacji przy użyciu Metro UI również mogą być ciekawym aspektem bloga, który będę starał się wprowadzać w życie. Technologia ASP.NET daje dostęp do Web Services, które mogą być w efektywny sposób wykorzystywane w projektach nie tylko aplikacji sieciowych ale również mobilnych i stacjonarnych.

Ponadto staram się poszerzać własną wiedzę w innych gałęziach webmasteringu, więc zapewne również zdarzy mi się o nie zahaczyć. Sam blog stworzony jest na platformie WordPress, więc co jakiś czas postaram się wspomnieć coś na temat własnych spostrzeżeń w związku z jego użytkowaniem. Dla osób nieobzenanych ciężko może być odpalić serwer (np. równocześnie z IIS od Microsoft’u), skonfigurować pierwszą witrynę czy zadbać o jej wstępne bezpieczeństwo.

Artykuły, blog

Jako osobny dział traktował będę posty odnoszące się do świata technologii, aktualnych nowości, wydarzeń z tej dziedziny. Jest wiele interesujących tematów, które w sposób mniej lub bardziej bezpośredni wpływają na proces programowania i tworzenia aplikacji, więc czasem warto o nich wspomnieć. Wprowadzenie przez Microsoft interfejsu Metro wprowadzi również wiele zmian i nowości w tej dziedzinie, warto będzie przyjrzeć się im od strony kodu aplikacji.